Machu Picchu I

Nuostabią tylą sudrumstė vis labiau šurmuliuojantys turistai ir gidas mus pasivedė į šalį, norėdamas papasakoti miesto istoriją. Mus kaustantis šaltis, neleido susikaupti, norėjosi kuo daugiau pajudėti, kad bent šie tiek apšiltume, bet … Gidas visiems padalino nuotraukas, kuriose buvo galima pamatyti garsųjį miestą, tuo laikotarpiu kai jį atrado H. Binghamas. Klausydamiesi pasakojomo galėjome stebėti  šalia besiganančias lamas, kurios laisvai vaikščiojo po visą teritoriją. Jos nėra laukinės, manau, šiuos gyvūlius atgabeno, kad būtų sukurtas vaizdingesnis ir tikroviškesnis tų laikų prisiminimas. Po gerų 15 – 20 minučių patraukėme link Saulės ir Kondoro šventyklų, kuriose buvo atliekamos įvairiausios apeigos, t.y. laidojimas, aukojimas, karūnavimas ir t.t. Niekur neskubėdami pasivaikščiojome po senuosius griuvėsius, kol pagaliau atėjo ir mūsų eilė lipti į Waina Picchu viršukalnę,

Machu Picchu 5

iš kurios atsiveria puikus karaliaus rezidencijos vaizdas. Šis malonumas kainavo po 10 dol./žm. (Patarimas – iš anksto nusipirkite bilietą, leidžiantį lipti į viršukalnę, nes tą pačią dieną nepavyks to padaryti). Per dieną viršūnėje gali apsilankyti tik 400 turistų, o kad nebūtų didelės sumaišties, pirmieji lipimai vyksta 8 val., o antrieji – 10 val. (Patarimas – jei ruošiatės čia lipti, pasistenkite tai padaryti antruoju lipimu, tada nereiks skubėti grįžti atgal ir bus mažiau turistų). Rytas jau įsibėgėjo ir oras smarkiai sušilo, tad vėl teko nusivilkti savo striukes. Antrasis šios dienos lipimas aukštyn buvo kur lengvesnis ir smagesnis. Galbūt dėl to, kad jau įpratome prie sunkaus ėjimo ir buvome kur kas žvalesni nei 4 val. ryto. Maždaug 40 minučių labai lėtai ir atsargiai kilome aukštyn stačiais inkų laiptais, kad galėtume pamatyti Machu Picchu iš aukštai. Likus visai nebedaug iki viršūnės, nusprendėme šiek tiek paiilsėti ir pasigrožėti mus supančiu gamtovaizdžiu sėdint ant bedugnės krašto.

Machu Picchu 6

Būdamas ten aukštai ir matydamas visa tai, supranti, koks esi mažas ir kad tavo gyvenimas tai – tik viena akimirka žemei. Pasimėgavę tyla vėl lipome aukštyn kol pasiekėme viršukalnę. Iš ten Machu Picchu miestas savo kontūrais priminė inkų garbinamą paukštį – kondorą.

Machu Picchu 7

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.