Vingiuotais keliais į Budos šalį

Vyrai, vilkintys ilgus sijonus, longyi, moterys thanakha nuspalvintais veidais ir betelio palmės gabalėlius kramtantys žmonės, kurių burnos pilnos kraujo spalvos sulčių, o dantys pajuodavę it anglis. Visa tai gali pamatyti, nežengęs nė žingsnio iš oro uosto!

Vienas iš labiausiai žavinčių dalykų keliaujant po Mianmarą, tai galimybė pajusti tikrosios Azijos dvasią. Šalis nedaug tepasikeitė nuo britų kolonijinių laikų. Tai valstybė, kurioje vyrauja neįtikėtinos, o kartu ir siurrealistinės vietovės, retai kada primenančios šiuos laikus. Daugybė šventyklų, pabirusių po visą Bagano slėnį, arkliais traukiamos karietos senųjų rūmų teritorijomis ir miesto gatvėmis, visus logikos standartus panaikinantis Golden Rock, stūksantis ant bedugnės krašto, nesuskaičiuojami būriai vienuolių, nešini puodynėmis pilnomis maisto, tradicinius drabužius vilkinčios Chin genties moterys, kurių veidus puošia įvairūs ornamentai ir daugelis kitų dar neatrastų ir nepažintų dalykų.

Laikas šioje šalyje visiškai sustoja. Neveikia mobilusis telefonas, interneto ryšys beprotiškai lėtas, bankomatų čia taip nėra, tad visus grynuosius reikia nešiotis su savimi, o jų tikrai nemažai. Šventieji čia yra labiau garbinami nei kokios nors roko žvaigždės, o mažesniuose miesteliuose, motoroleris, dviratis ar arklys traukiantis vežimą yra pagrindinė susisiekimo priemonė. Bet visa tai Tau netrukdo šokti į pirmą pasitaikiusį garlaivį ir Ayeyarwady upe leisti žemyn  Bengalijos įlanka, arba mėgautis vietiniu maistu, mohinga pusryčiams, fermentuotu arbatos lapelių mišiniu, kariu ar saldinta arbata, kopti į kalnus, mėgautis saule, pažinti kultūrą ir vietinius gyventojus, skristi oro balionu ar tiesiog panardyti.

Be abejo, mielas skaitytojau, Tu žinai, jog Mianmaras nėra labai taiki ir demokratiška šalis. 2010 metų parlamento rinkimus stebėję įvairūs tarptautiniai stebėtojai suabejojo jų sąžiningumu, nes rinkimuose dalyvavo tik valdžios sankcionuotos partijos. Kariuomenės remiama Sąjungos Vienybės ir Plėtros partija rinkimus laimėjo. Tačiau, netrukus po to, buvo paleista opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi, nuo 1989 metų didžiąją laiko dalį kalinta namų arešto sąlygomis. Turizmo boikotas, trukęs visą dešimtmetį taip pat buvo panaikintas.

Tad, visa tai žinodami, Jūs galite apsispręsti ar esate pasiruošę pažvelgti į visiškai kitokią valstybę, nei mes visi įpratę matyti. Jei ne, tai ne bėda! Skaitydami įvairius pastebėjimus, išgyvenimus, aprašytas smagias ir nelabai smagias situacijas, keliaukite kartu su mumis vingiuotais keliais į Budos šalį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.