Jeloustono NP (20 diena)

Gerai pasiilsėję, nors visiškai neplanuotai, kaip ir buvo numatyta anksti rytą pajudėjome link seniausio nacionalinio parko pasaulyje. Prieš daugelį metų, girių tankmėse buvo galima sutikti sudiržusių atsiskyrėlių, pasakojančių istorijas apie kraštą vakaruose, kur verdantys fontanai kyla aukštyn virš medžių, o žemė drebanti nuo jų dundesio. Ten stūksą sieros ir stiklo kalnai. Ten esą vietų, kur gali pasigauti upėtakį ir čia pat jį išvirti verdančio vandens sietuvoje.


Kaina: 30$

Adresas: 2 Officers Row, Yellowstone National Park Headquarters, Yellowstone National Park, WY 82190, JAV

Darbo laikas: čia

Interneto svetainė: https://www.nps.gov/yell/index.htm


Niekas jais, suprantama, nepatikėjo, tačiau pasakojimai ir toliau plito. 1871 m. vyriausybė pasiuntė ekspediciją ištirti vakaruose plytinčių žemių. Po metų, priėmęs šios ekspedicijos ataskaitą, prezidentas Grantas paskelbė 9000 kv. m. teritoriją pirmuoju pasaulyje nacionaliniu parku. Nuo to laiko milijonai turistų pamato, kad senoliai iš esmės buvo teisūs. Taigi, stiklo kalną (Obsidiano uola), kalcito vonias (Minervos karštųjų versmių terasos), verdančio purvo telkinius ir geizerius matėme ir mes. Kaskart aikčiojome iš nuostabos stebėdami aplink kunkuliuojančią žemę.

Nors oras mūsų tikrai nelepino, nes buvo pakankamai šalta, lijo lietus ir po truputį kilo vėjas, tai mums nesutrukdė sulaukti Patikimojo geizerio išsiveržimo. Maždaug kas 1,4 val. virdamas ir šniokšdamas jis iššvirkščia vandens čiurkšlę į 27 – 28 m. aukštį. Kartu su gausia turistų minia, susėdę ant medinių suoliukų, nekantriai dairėmės aplink, tikėdamiesi ypatingo reginio.

Prabėgus keletui minučių taip ir nutiko. Karštas vanduo, dėl aukšto slėgio įkaitinamas iki temperatūros gerokai, viršijančios virimo temperatūrą, pradeda kilti ir netoli paviršiaus labiausiai įkaitęs vanduo virsta garais, kurie stulpu iššauna į paviršių. Išsiveržimas trunka tol, kol „vandentiekio sistema“ ištuštėja.  Po tokio pasirodymo ir oras rodos sušilo. Parko teritorija milžiniška, tad norint viską pamatyti, reikia net keleto dienų, deja, mes jų neturime. Stabtelėję vienoje iš stovyklaviečių, pasišildėme pietus ir atsigėrę skanios arbatos išskubėjome link nakvynės vietos, esančios Cody miestelyje. Kelionė truks apie 2 valandas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.