Velnio bokštas (21 diena)

Šiose vietose gyvenusios kiovos genties indėnų legenda byloja, kad Velnio bokštas (Devil Tower) atsiradęs piktam lokiui užpuolus septynias merginas. Merginos, gelbėdamosi nuo lokio, užšokusios ant žemos uolos, o ši bematant ėmusi kilti aukštyn. Lokys dar bandęs prisigauti prie merginų ropšdamasis ant uolos.

Taip likę grioviai jos paviršiuje. Galiausiai lokys išsekęs ir nudvėsęs, o merginos sužibusios septyniomis žvaigždėmis Sietyno žvaigždyne ir gyvenančios amžinai. Šis masyvus daugiašonių kolonų darinys yra matomas 160 km atstumu. Artėjant jo link, pradedi suvokti, jo tikrąjį dydį. Velnio bokštas yra iškilęs 265 m. ant mišku apaugusios kalvos. Pasiekus kelionės tikslą, mus visai netikėtai, bet baisiai maloniai, pasitinka daugybė prerinių šuniukų, gyvenančių bokšto papėdės susidariusiuose požeminiuose tuneliuose ir urvuose.


Kaina: 15$

Adresas: 149 State Highway 110, Devils Tower, WY 82714, USA

Darbo laikas: 24/7

Interneto svetainė: https://www.nps.gov/deto/index.htm


Graužikai dydžiu prilygstantys nedideliam triušiui, tačiau dėl lojimo panašaus į šuns, yra vadinami prerijų šuniukais. Šiandieną jie yra saugomi, tačiau vienu metu buvo itin gausiai naikinami, nes manyta, kad dėl jų ėdrumo galvijams ir avims trūks žolės. Trumpai susipažinę su mažaisiais prerijų gyventojais, važiuojame tolyn, Velnio bokšto link. Netoliese įrengtuose informacijos punktuose dirbantys reindžeriai trumpai papasakojo apie šį įspūdingą geologinį darinį ir ką įdomaus galėtume šiose vietose nuveikti. Tad asfaltuotu taku, skirtu pėstiesiems žingsniuojame bokšto link. Pasilypėjus ant akmenų ir užvertus galvą aukštyn, suvoki šio gamtos paminklo didybę, mėgini įsivaizduoti kaip visai tai susiformavo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.