Rab

Į pietus nuo Krk ir į rytus nuo Cres esanti Rab sala yra pati mažiausia, bet be jokios abejonės gražiausia sala visoje Kvarnerio įlankoje. Jos rytinė teritorijos dalis yra itin raižyta ir uolėta su pilkšvais akmenimis ir keletu besiganančių ožių, bet vakarinėje pusėje – sala atrodo pasakiškai, vešli ir žalia, su nedidelėmis įlankomis ir užutėkiais pilnais paslaptingų urvų. Viduramžių Rab miestas yra salos pasididžiavimas, o Lopar pusiasalis, esantis šiaurėje, pilnas puikių smėlėtu paplūdimių.

Puikiai išsaugota, vėlyvųjų viduramžių gyvenvietė, esanti nedideliame pusiasalyje, garsėja keturiomis romaniškojo stiliaus varpinėmis, stūksančiomis Rab senamiestyje. Tai tikrai širdžiai miela vieta, su daugybe siaurų gatvelių ir jose stovinčių pilkšvų namų, pasidabinasių raudonomis ir oranžinėmis molio plytelėmis. Šį miestą pagyvina žaliosios palmės, svyrantys kadagiai bei nedidukai gelsvai žalios spalvos kaktusai, ramiai sau kiurksantys gėliapuodžiuose vazonuose.

Šiuo metu miesto populiacija tesudaro trečdalį XIV a. gyvenusių žmonių skaičių. Bet karštomis vasaros dienomis čia viskas atgyja. Gatvėse ima šurmuliuoti turistai, amatininkai dirba išsijuosę, dailininkai demonstruoja savo kūrybą puikiai įrengtose galerijose, o prekybininkai dar plačiau atveria krautuvėlių duris. Miestas tiesiog kunkuliuoja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.