Krk NP – Šibenik

Šibenik apylinkėse esantis kraštovaizdis yra vienas iš labiausiai kerinčių visoje Kroatijoje, su vienas po kito besirikiuojančiais giliais tarpekliais, ežerais ir Krka upės sraujymėmis. Krk nacionalinis parkas yra įsikūręs Krka upės slėnyje, tarp Knin ir Skradin miestelių. Kasmet šias vietas aplanko maždaug trečdalis milijono keliautojų. Didžioji dauguma turistų traukia link Skradinski buk, daugybės vienoje vietoje esančių krioklių ir vandens kaskadų. Klintinio tufo barjerais tekantis vanduo subėga  į priešais telkšantį duburį, apsuptą nendrėmis ir pusiau nugrimzdusiu mišku.

Na, o kylant Krka upės aukštupiu minėtųjų smalsuolių yra kur kas mažiau, todėl galima bent šiek tiek atsikvėpti ir mėgautis akį veriančiu gamtovaizdžiu. Roški slap ir Visovac vienuolynas, esantis saloje, yra verti dėmesio, todėl jiems reiktų skirti kur kas daugiau laiko (Skradinski buk – Visovac (2 h/4h – 100/130 Kn; Roški slap (2.5 h – 100 Kn.).

Itin patrauklus ir nuolat stebinantis vidurio Dalmatijos miestas, Šibenik, siūlo Viduržemio jūros regionui būdingą architektūros stiliaus, puikių paplūdimių, esančių Zlarin ir Prvič salose bei festivalių kultūros mišinį. Miesto senamiestis yra lyg labirintas, su jame stūksančia Šv. Jokūbo katedra, vienu geriausių architektūros paminklų visoje pietryčių Europoje, primena viduramžius, kai šis miestas dar tik pradėjo savo gyvavimo istoriją. XI a. kroatams priklausiusi tvirtovė, vėliau užpulta Venecijos karių, tapo itin svarbiu atramos punktu kovojant su Osmanų imperija. Šio laikotarpio pėdsakai vis dar puikiai matomi virš miesto centro ant uolos pakibusioje Šv. Mykolo tvirtovėje, šiandien virtusioje koncertų vieta, naudojama tokiems roko festivaliams, kaip SuperUho.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.