Zadaras

Senoji Dalmatijos sostinė Zadaras yra vienas iš sėkmės istorijos pavyzdžių visoje Kroatijoje. Tai miestas sugebantis apjungti antikinį ir viduramžių paveldą su nuolat šurmuliuojančiomis senamiesčio gatvėmis, pilnomis jaukių kavinukių, iki paryčių dirbančių barų ir tokiais šiuolaikinio meno projektais, kaip Jūros vargonai, Sveikinimas saulei, kurie miestui ir jo pakrantei suteikia paslaptingumo.

Bombarduotas ne mažiau nei 72 kartus II pasaulinio karo metu, Zadaro miestas negali pasigirti puikiomis muziejų ekspozicijomis, kaip daugelis Adrijos pakrantėje esančių miestų, bet vietoj to jis demonstruoja ne vieną architektūros stilių. Vienišos korintinės kolonos besirikiuojančios ties stačiakampio formos 1950 – tųjų metų akmens luitais, Romaniškojo stiliaus bažnyčių ir stiklo siena atsitvėrusių kavinių/barų kuria chaotiško miesto įvaizdį. Bet visa tai netrukdo augti vis didėjančiam Zadaro populiarumui keliautojų tarpe.

Kuterevo miestelis yra labai populiarus gamtos mėgėjų tarpe. 2002 metais įkurta prieglauda yra skirta lokiams, kurie serga arba yra našlaičiai, nesugebantys vieni išgyventi laukinėje gamtoje. Šioje vietoje dirba savanoriai iš viso pasaulio, kurie lokius maitina, valo jų gardus ir tvarko aplinką.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.