Zagrebas

Kroatijos sostinė, Zagrebas, keliautojus, turinčius išankstinę nuomonę, priverčia nustebti, nes tai miestas, kuris sugebėjo apjungti šiaurės Europai būdingą drąsaus miesto kultūrą su Viduržemio jūros pakrantės gyventojams įgimtu lėtumu ir paprastesniu požiūriu į gyvenimą.

Jis visada buvo šiek tiek pretenzingas, keistas ir kūrybiškas, priešingai nei Adrijos pakrantėje vienas po kito išsirikiavę miestai, traukiantys minias turistų.

Šiandien Zagrebas yra pristatomas kaip klestinti alternatyvios muzikos, mados ir ekscentriškų barų vieta. Tai miestas, kuris mėgaujasi vis didėjančiu savo populiarumu ir augančiu kultūros bei meno renginių skaičiumi. Daugybė puikių muziejų ir įvairiaspalvis naktinis gyvenimas užtikrins, jog šioje vietoje bus praleista ne viena įsimintina diena.

Kroatijos sostine Zagrebas tapo tik 1991 metais, šaliai atgavus nepriklausomybę. Iki tol, jis buvo laikomas kultūros ir politikos centru. Pradžią miestui davė Kaptol ir Gradec viduramžių gyvenvietės. XIX a. Zagrebas augo itin sparčiai, o tai liudija puikiai išsilaikę pastatai, menantys Austrijos – Vengrijos imperijos didybę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.