Nubia – Monrealė – Palermas (I diena)

Lėktuvui nusileidus Trapanio oro uoste, saloje jau buvo tamsu, nors į akį durk, tad skubėjome viešbučio link, kur mūsų jau laukė patogi ir didelė lova. Anksti ryte susiruošėme į Palermą. Mažoji Fiat Panda veikė nepriekaištingai. Teisingumo dėlei reiktų pasakyti, jog kylant stačiomis įkalnėmis ši puškėjo kaip reikiant, tad skubėti nebuvo kur.

Nubia miestelis garsus savo druskos muziejumi ir vis dar veikiančiais vėjo malūnais viliojo ne vieną keliautoją. Vos už 25 minučių kelio šiaurės kryptimi galima išvysti boluojančius druskos pylimus, dengtus čerpėmis, ir čia pat plytinčius skirtingo gylio baseinus prie pat Tirėnų jūros. Šilti Afrikos vėjai, ilgos saulėtos dienos ir seklus pakrantės vanduo – puikus druskos gamybos receptas, kuriuo prieš 2 700 metų naudojosi finikiečiai, o šiandien vietiniai Trapanio apylinkių gyventojai. Sename malūne įsikūrusiame muziejuje veikia nedidelė ekspozicija, pasakojanti apie druskos gavybos istoriją ir kadaise naudotus darbo įrankius.


Kaina: 3 Eur

Adresas: Via Chiusa, 91100 Nubia, Paceco TP, Italija

Darbo laikas: 9.30 – 19.00, kasdien


Po trumpos ekskursijos pasikėlėme ant stogo, nors rausvųjų flamingų aplink nesimatė, o ir negalėjo, nes migracija dar nebuvo prasidėjusi, akys džiaugėsi puikiu gamtovaizdžiu. Deja, ilgiau nesinorėjo čia užsibūti dėl vis kaitriau šviečiančios saulės, kuri po truputį artėjo savojo zenito link. Taigi, paspartinus žingsnius suskubome į automobilį. Iš anksto nebuvome nusprendę, kur stosime pavalgyti, tikėjomės nesunkiai susirasti širdžiai mielą ir itin jaukią kavinukę kažkur netoliese. Deja, ne viskas taip paprasta, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio. Pajudėjus miestelio centro link, pastebėjome, jog gatvėse nėra žmonių, vos vienas kitas, ir tie kažkur skuba, namų langinės uždarytos, o ant parduotuvių ir kavinių durų kabo spynos, lyg Nubia miestelyje būtų sustojęs laikas. Visai iš galvos išgaravo, jog ir Sicilijoje, kaip ir kituose pietietiškuose kraštuose yra vidurdienio pertrauka, kuomet žmonės ilsisi! Tad nusprendę negaišti laiko, išvykome į Palermą. Nespėjus pravažiuoti nė keletos gatvių, visai netikėtai iš už kampo išniro didelis užrašas trattoria, su po juo plačiai atvertomis durimis. Stabtelėję, nepasigailėjome. Nors žmonių nebuvo, teko šiek tiek luktelėti, kol mus kažkas aptarnaus. Labai malonus ir linksmai nusiteikęs padavėjas, ne itin gerai mokantis anglų kalbą, padavė mums valgiaraščius su itališku tekstu. Kadangi, tai buvo pirmoji kelionės diena, nesukome sau galvos ir tiesiog bedėme pirštu į skirtingus patiekalų pavadinimus, laukdami padavėjo pritariančio žvilgsnio. Supratę, jog išsirinkome tinkamai, beliko tik laukti. Šiokia tokia intriga dar niekam nepakenkė.  Po maždaug 15 minučių mūsų stalą jau puošė, kalmaras, aštuonkojis, geldelės, didelis dubuo šviežių salotų ir spaghetti makaronai (apie 35 eur.). Po tokių pietų pradėjome įsimylėti ir Siciliją, juk ne veltui sakoma meilė ateina per skrandį.

Atvykę į vieną iš Palermo provincijų, Monreale, stabtelėjome pasidairyti. Niekur kitur nesu mačiusi gražesnės katedros. Neapsigaukite šiek tiek asketiška jos išore – viduje pamatysite vieną iš viduramžių stebuklų – įspūdingas bizantietiškas mozaikas (XII a.), o netoliese esantis Benediktinų sodas su arabiškojo stiliaus arkomis ir įmantriai raižytais kapiteliais atims žadą.


Kaina: 6 Eur.

Adresas: Piazza Guglielmo Il Buono, 90046 Monreale PA, Italija

Darbo laikas: 9.00 – 13.30 val. ir 14.00 – 18.00 val. antradieniais – šeštadieniais; 9.00 – 13.00 val. pirmadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis


Nuo kalvos atsiveria puiki panorama į vis dar snaudžiantį Palermo miestą, apsuptą žaliuojančių kraštovaizdžių ir izoliuotą Pellegrino bei Alfano kalnų. Siauromis ir baisiai ilgomis gatvelėmis kartu su vietiniais gyventojais vykome miesto centro link, kur gatvės platėjo, o betvarkė didėjo. Visi eisimo dalyviai nežinia kokiomis taisyklėmis vadovaujasi, kažkur skuba, lekia it akis išdegę, vietoj dviejų eismo juostų padaro tris ir daugiau, o ką jau kalbėti apie motorolerių vairuotojus, kurie nardo it žuvys akvariume, tik spėk dairytis, kad netyčia neužkabintum. Miestas stebino savo įmantria architektūra, kuriai būdingas prancūzų – normanų, bizantietiškasis ir arabiškasis stiliai, puikiai matomi Palatino koplyčioje, San Giovanni bažnyčioje ir Palermo katedroje. Be stulbinančių pastatų ir jų istorijos, gatvėse šurmuliuojantys žmonės kuria ypatingą atmosferą. Parkuose ir ne tik ramiai sau ant suoliukų sėdintys ir itin maloniai besišnekučiuojantys senoliai stebi aplinką ir dalinasi prisiminimais bei pastabomis apie šiuo metu vykstančius politinius įvykius, likusieji žaidžia stalo ir lauko žaidimus. Na, o atėjus vakarui jaunos šeimos su savo atžalomis skuba į kavines ar tėvų namus valgyti gardžios ir sočios vakarienės, kuri neapsieina be sicilietiško vyno ir ugningų pokalbių. Stebint visa tai iš šono norisi neprarasti tikėjimo, jog vieną dieną ir mūsų šalyje žmonės sugebės džiaugtis gyvenimu, o šeima taps svarbiausia vertybe.


Rekomendacijos

Lankomi objektai: Duomo katedra
Adresas: Piazza Guglielmo II, 1, 90046 Monreale PA, Italija
Kaina: 2.5 Eur
Darbo laikas: 8.30 – 12.45 ir 14.30 – 17.30 val. pirmadieniais – šeštadieniais; 8.00 – 10.00 val. ir 15.30 – 17.30 val. sekmadieniais ir švenčių dienomis

Nakvynė: Baglio Locoforte
Adresas: Via locogrande 61, 91100, Locogrande, Sicilia
Kaina: 40.5 EUR (įskaičiuota: pusryčiai ir pervežimas iš oro uosto)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.