Vestuvių metinės saulės, istorijos ir gyvenimo džiaugsmo saloje

Sicilijos sala yra didžiausias ir margiausias Pietų Italijos regionas visoje šalyje. Kalbant geografiniais terminais, čia gausu mažyčių salelių, nesibaigiančių smėlėtų ir uolomis pasidabinusių jūros pakrančių, stipriai raižytų kalnų virtinių, vulkanų, kaštonų, lazdynų, bukų ir alyvmedžių giraičių, dirbamų laukų ir šienaujamų pievų su saulėkaitoje besiganančiomis ožkomis ir avimis.

Salos istorija ir architektūra taip pat verta dėmesio ir pagarbos. VII a. pr. Kr. graikams užgrobus didžiąją salos dalį, Sirakūzai tapo svarbiausiu miestu – valstybe už imperijos ribų. Didžiulės įtakos Sicilijos formavimuisi turėję graikai buvo nugalėti romėnų Pirmojo Pūnų karo metu. Sala dažnai buvo užgrobiama skirtingų tautų, arabų, normanų, prancūzų, reakcionierių. Todėl kiekvienas toks užkariavimas paliko itin gilų pėdsaką šio regiono kultūrai.

Taigi, vestuvių metinių proga, vyras nusprendė mus su mažuoju keliautoju pradžiuginti padovanodamas kelionę į saulėtąją Siciliją. Ši pasitiko svilinančiu karščiu, tokiu pačiu karščiu ir išlydėjo. Viešnagės metu netrūko ašarų, pykčio protrūkių, smagių akimirkų, malonių ir ne itin malonių žmonių, akis džiuginančių kraštovaizdžių bei skanaus maisto. Bet apie viską nuo pradžių.


MARŠRUTAS


NAUDINGA INFORMACIJA

Miegojimas

Visoje Sicilijoje nakvynė yra šiek tiek pigesnė nei žemyninėje šalies dalyje. Apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių/pavienių asmenų šioje saloje yra daugybė. Viešbučių (pensione, albergo) galima rasti visur, nuo aptrupėjusio miesto namo iki 5 žvaigždutes turinčių „rūmų“, nuo atokių kaimo vilų iki vasarnamių. Čia taip pat yra B&B (bed and breakfast) bei agroturizmo paslaugas teikiančių ūkininkų, kuomet poilsiaujama kaimo ūkyje, išgyvenant skirtingas patirtis, kurias siūlo vietiniai gyventojai, norėdami supažindinti su savo kultūriniu paveldu bei gyvenimo būdu.

Pinigai

Italijos valiuta yra euras, tad jokių problemų keičiant pinigus nebus. Visuose miestuose, net pačiuose mažiausiuose yra grynųjų pinigų išdavimo automatas. Viešbučiuose, parduotuvėse, kavinėse bei degalinėse galima atsiskaityti debeto kortelėmis. Mastercard ir Visa kortelės yra labiausiai paplitusios. Pagrindiniai bankai yra šie: Banco di Sicilia, Banca Popolare, Sant’Angelo, Cassa di Risparmio, Banca Nuova ir Banca Nazionale del Lavoro. Darbo valandos labai priklauso, nuo miesto, kuriame esate, bet dažniausiai jie dirba nuo pirmadienio iki penktadienio (8.30 – 13.20 ir 15.00 – 16.00 val.).

Darbo valandos ir valstybinės šventės

Daugelis parduotuvių ir įmonių dirba nuo pirmadienio iki šeštadienio (8.00/9.00 – 13.00 val. ir 16.00 – 19.00/20.00 val.), nors keletas tarnybų dirba įprastu vakarų Europai laiku, nuo 8.00 iki 17 val. darbo dienomis. Viskas, išskyrus restoranus, kavines ir barus, sekmadieniais yra uždaryta. Miestuose, kurie įsikūrę pakrantėje, iki pietų galima surasti dar veikiančias kepyklėles ir žuvies parduotuves. Valstybinių švenčių metu, visi dirba įprastu grafiku, išskyrus sausio 1, 6 d., per Šv. Velykas ir Šv. Kalėdas, balandžio 25 d., gegužės 1 d., birželio 2., rugpjūčio 15, lapkričio 1 d. ir gruodžio 8 d.

Kelių taisyklės

Jos nėra sudėtingos. Eismas vyksta dešine puse. Sankryžose, jei nežinote kaip pasielgti, visada praleiskite esantį iš dešinės. Stebėkite greičio apribojimus (50km/h – apgyvendintose teritorijose, 110 km/h – … keliuose, 130 km/h – autostradose). Greičio matuokliai bei greičio mažinimo kalneliai dažnai sutinkami, bet nuolat kažkur lekiančių siciliečių jie nepriverčia laikytis taisyklių, tad būkite budrūs.

Internetas

Interneto kavinių yra visoje Sicilijoje (1 val./5 EUR). Atkreipkite dėmesį, jog norėdami pasinaudoti internetu, Jums teks parodyti dokumentą, patvirtinantį jūsų tapatybę. Kaip ten bebūtų bevielis internetas vis labiau pasiekiams apgyvendinimo įstaigose ir viešose vietose.

Arbatpinigiai

daugelyje maitinimo įstagų, vietoje kvito padavėjas atneša ranka surašyta sąskaitą, todėl jei nenorite būti apiplėšti vidury dienos, paprašykite tikrojo kvito. Beveik visur teks susimokėti papildomą mokestį už aptarnavimą kiekvienam atskirai, tad jei atėjote su kūdikiu, jis nieko nevalgė, bet padavėjas maloniai su juo kalbėjosi ir atnešė duonos lazdelę, teks už tai susimokėti taip pat. Dažniausiai tai yra 10 proc. nuo bendros sumos.

Maistas

Pusryčiai: daugeliui siciliečių, pusryčiai – tai espresso ar cappuccino kavos puodelis su sviestiniu rageliu, įdarytu džemu, saldžiu kremu ar šokoladu. Konditerijos ir daugelis barų siūlo pyragaičius, įdarytus saldžiu rikota sūriu, arancino (arančino – sicilietiški ryžių rutuliukai, įdaryti mėsa, sūriu ar sviestu) ir cannoli (saldus miltinės tešlos vamzdelis, įdarytas saldžiu rikotos sūriu arba cukatomis). Deja, viešbučiuose ir B&B pusryčių metu patiekiama kava ne pati skaniausia, jau ne kalbu apie bandeles, pirktas iš prekybos centro. Geresniuose viešbučiuose pusryčiai bus kur kas gausesni ir sotesni (sūris, kiaušiniai, saliamis, vaisiai, šviežios bandelės).

Pietūs: norint sočiai pavalgyti, Jums teks apsilankyti trattoria arba ristorante. Paprastai Trattoria yra pigesnė alternatyva, kurioje nėra didelio pasirinkimo, bet maistas ruoštas kaip namuose. Ristorante pietausite už kur kas didesnę kainą. Čia stalai bus dengti baltomis staltiesėmis, valgiaraščiai, spausdinti bent dvejomis kalbomis, kabės prie laukujų durų ir jus aptarnaus uniformuoti padavėjai. Mažuose miesteliuose, trattoria veikia tik pietų metu, ten nerasite meniu, todėl klauskite padavėjo, kas tądien yra siūloma. Didesniuose miestuose bei gausiai turistų lankomose vietose pamatysite šiuos užrašus, pranzo completo/pranzo turistico. Tai specialus pasiūlymas turistams už tam mažesnę kainą.


BIUDŽETAS

  • Skrydis: ~270 EUR, WIZZAIR (2 suaugusieji ir kūdikis)
  • Automobilis:
  • Kuras: ~1,50 EUR/l
  • Kelių mokesčiai: 15 EUR, naudinga informacija apie mokamus kelius visame pasaulyje, čia
  • Nakvynė: ~50 EUR, su pusryčiais (2 suaugusieji ir kūdikis)
  • Pietūs: ~20 EUR/žm., jei vis tik nuspręsite valgyti picą ir atsigaivinti, jums tai kainuos ~10 EUR/žm.
  • Paplūdimiai: 5-10 EUR/žm. per dieną, su gultais, skėčiais ir dušais (žinomas kaip lido)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.