Palermas (II diena)

Nuostabus ir pakankamai vėlyvas rytas žadėjo puikią dieną. Sicilietiški pusryčiai niekuo nesiskyrė nuo, tų kuriuos valgėme Romoje. Skanios kavos puodelis, skrudinta duona, apelsinų ir persikų džemai, bandelės mažajam mūsų keliautojui nelabai patiko, tad teko suktis iš padėties. Prekybos centre pirkti vaisiai ir jogurtas buvo tikras išsigelbėjimas.

Dėl, matyt, pakankamai didelio karščio, kuris jį ir ne tik jį, itin erzino, sočiai pavalgyti nebuvo noro. Taigi, po tradicinių pusryčių, pajudėjome miesto centro link. Prieš akis dar pusvalandis kelio, bet niekur neskubame. Atvykus į salą tapome kur kas lėtesni nei įprastai, matyt, dėl pasikeitusių oro sąlygų, juk šiuo metu Lietuvoje lyja, o oro temperatūra siekia vos 16 laipsnių. Stebėdami mus supančią aplinką, aptrupėjusias namų sienas, medines langines, surudijusius mažyčius balkonus, nukrautus vazoninėmis gėlėmis, automobilių spūstis, gatvės prekeivius, daugybę cigarečių nuorūkų ir saulės išdegintą žolę, pagaliau pasiekėme miesto vartus, vedančius į pagrindinę ir pačią seniausią Palermo gatvę, Cassaro. Peržengus Porta Nuova vartus, kuriuos puošia keturi atlantai vaizduojantys Karolio V pergalę prieš maurus, pasijunti lyg būtum keliavęs laiku. Vila Bonnano su nuostabiu parku, kuriame auga daugybė palmių ir žydi kaktusai, miesto katedra, Palatino koplyčia, Normanų rūmai ir visas likęs senamiestis atėmė žadą.


Kaina: nemokamas, kripta, lobynas, karališkasis kapas – 3 Eur, pasikėlimas ant stogo – 5 Eur.

Adresas: Corso Vittorio Emanuele, 90040 Palermo PA, Italija

Darbo laikas: 7.00 – 19.00, kasdien


Tęsiant pažintį su Palermo miestu, pajudėjome jūros link. Gatvės buvo pilnut pilnutėlės turistų iš viso pasaulio, o dėl šiomis dienomis vyksiančios šventės, skirtos Mergelei Marijai, minioje šurmuliavo ir vietiniai gyventojai. Saulei vis kaitriau spiginant į akis, jėgos ėmė tirpti kaip niekad greit, o mažasis prieš keletą akimirkų buvęs itin judrus, aptingo ir paguldytas į vežimėlį užsnūdo. Šiam nurimus, galėjome atidžiau pasižvalgyti po miestą ir jo architektūrą. Trumpam sustojome prie žymiosios barokinės Quattro Canti (Keturi kampai) sankryžos (oficialiai vadinamos Piazza Vigliena), kurioje susikerta Corso Vittorio Emanuele ir Via Maqueda gatvės. Šių keturių pastatų fasadus puošia fontanėliai, vaizduojantys metų laikus, keturių karalių (Carlo V, Filippo II,  Filippo III, Filippo IV), kadaise valdžiusių Siciliją, bei keturių miesto globėjų (Agata, Ninfa, Oliva, Cristina) skulptūros. Palengva artėjant uosto link, už nugaros palikome daugybę barokinio stiliaus bažnyčių, akmenimis grįstų siaurų gatvelių, saugančių savo paslaptis ir ne vieną muziejų, traukte traukusį savo įdomiomis ekspozicijomis. Deja, laikas nebuvo mūsų sąjungininkas, tad teko visa tai atidėti kitam kartui, na o šiandien – mėgautis puikiu vakaru ir nuostabia draugija.


Rekomendacijos

Villa Bonanno
Adresas: Via Vittorio Emanuele, 463, 90134 Palermo PA, Italija
Kaina: nemokamas

Church of St. John of the Hermits
Adresas: Via dei Benedettini, 20, 90134 Palermo PA, Italija
Kaina: 6 Eur
Darbo laikas: 9.00 – 19.00 val. pirmadieniais – šeštadieniais; 9.00 – 13.30 val. sekmadieniais ir švenčių dienomis

Normanų rūmai
Adresas: Piazza Indipendenza, 1, 90129 Palermo PA, Italija
Kaina: 8.5 Eur
Darbo laikas: 8.15 – 17.45 val. pirmadieniais – šeštadieniais; 8.15 – 13.00 val. sekmadieniais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.