Agridžentas (VI diena)

Iš apniukusio dangaus lašams po truputį krentant į žemę, džiaugiamės, jog po Šventyklų slėnį, esantį šalia Agridžento, vaikščiosime entuziastingai nusiteikę ir kupini jėgų bei ryžto. Deja, vėsa, o su ja ir gaiva dingo greičiau nei buvo galima tikėtis. Saulei išlindus iš už debesų, darėsi karšta ir sunku. Aplink vien laukai, po kojomis smėlis ir jokio šešėlio.


Kaina: 10 eur

Adresas: 92100 Agrigento, Agridžentas, Italija

Darbo laikas: 8.30 – 19.00, kasdien


Priešais akis iškylanti Santarvės (Concordia) šventykla atėmė žadą. Tai tarsi viso senovės graikų palikimo Sicilijos saloje simbolis, išlikęs vien dėl to, jog kažkada buvo pritaikyta krikščionių bažnyčios reikmėms. Dzeusui ir jo žmonai Herai, didvyriui Herakliui, Demetrai, žemės ir derlingumo deivei bei jos dukrai Persefonei, Hefaistui ir medicinos dievui Asklepijui skirtos dorėninio stiliaus šventyklos neišliko. Galima pamatyti tik jų fragmentus arba griuvėsius, kadaise didingai stovėjusius šiame slėnyje.

Po tokios sunkios ir sakyčiau nesmagiai prasidėjusios dienos nusprendėme šiek tiek atsigaivinti, tad užsukome į netoliese esantį paplūdimį, Eraclea Minoa. Tai nebuvo kažkas ypatingo, bet tikrai netikėta ir miela tuo pačiu. Pučiant pakankamai stipriam vėjui, atvykome iki pat jūros, mums tereikėjo persivilkti ir sušokti į bangas, o jos buvo šaltos. Žmonių vos keletas, matyt, dėl oro sąlygų, bet mums šiauriečiams, pats tas. Išvargę, bet atsikratę dienos rūpesčių, nusprendėme papietauti čia pat esančiame itin jaukiame restoranėlyje ant jūros kranto. Ir nepasigailėjome, tai buvo puiki vieta, skanus maistas ir geras aptarnavimas.

Važiuojant įprastu keliu, kuriame leidžiamas greitis 90 km/h visai netikėtai susidūrėme su kitu automobiliu. Taip, tai buvo avarija. Sukdami į kairę sukėlėme avarinę situaciją, nors automobiliai nesusidūrė, dėl mūsų kaltės, o galbūt kito vairuotojo nepasirinkto saugaus greičio, šis rėžėsi į kelio atitvarą. Dėkoju likimui, jog viskas baigėsi sėkmingai, eismo įvykio dalyviai nebuvo sužeisti. Geras 5 minutes, o galbūt ir daugiau negalėjau nė žodžio pratarti ir pajudėti, ašaros tiesiog upeliais tekėjo, kol mažylis saugiai miegojo savo kėdutėje, o vyras kalbėjosi su miela senukų pora. Deja, kaip ir buvo galima tikėtis, šie nemokėjo anglų kalbos, tad susišnekėti buvo beviltiška. Iškvietus policija, po ilgų diskusijų, daugybės nuotraukų ir įvairių skaičiavimų, padangų žymių ant kelio matavimų, buvo pasakyta, jog mes galime važiuoti. Širdyje šiek tiek palengvėjo, bet visvien labai nemalonu, dėl visos šitos istorijos. Akmeniniais veidais ir nė žodžio nepratarę vienas kitam išvykome nakvynės vietos link. Lyg tyčia dangus ėmė niauktis, oras atvėso keletu laipsnių, o mes vis dar nesikalbėjome. Galbūt nereikėjo šitaip reaguoti, bet nieko kito tuo metu negalėjau padaryti. Visą kelią kaltinau vyrą, kam šis suko į tą nelemtą kairę pusę nesustabdęs pilnai automobilio. Nors policija nenustatė mūsų kaltės, jaučiuosi kalta dėl sugadinto senukų automobilio ir šitiek patirto streso. Kelias vis dar vingiavo pro kviečių laukus, o klonius keitė kiti, šiek tiek didesni, bet iš esmės kraštovaizdis nesikeitė. Atvykome į nediduką miestelį, kuriame turėjome apsistoti nakčiai. Pagal duotas koordinates nepavyko rasti reikiamos vietos, tad teko skambinti vilos šeimininkams ir prašyti pagalbos. Telefonu kalbėjęs vyras nurodė vykti tuo pačiu keliu, kuriuo ir vykome dar prieš keletą akimirkų, tiesiog ant reikiamo namo buvo nurodytas neteisingas skaičius ir nepakeistas vilos pavadinimas. Nuotraukose viskas atrodė kur kas geriau, nei buvo realybėje. Gavome apartamentus, kur nebuvo galima net kavos išsivirti, nes neturėjome virdulio, kaitlentė neveikė, o ką jau kalbėti apie vonią, kurioje ant grindų kaupėsi vanduo, o nuleidus tualete vandenį, šis imdavo riaumoti it koks grėsmingas žvėris. Vilos šeimininkai mieli senukai, deja, nešnekantys anglų kalba, tad ženklais ir veido mimikomis šiaip ne taip pavyko susišnekėti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.