Himeji pilis (XXI diena)

Šiandien mūsų kelias veda į Hiroshimos miestą, kuris II – ojo pasaulinio karo metu stipriai nukentėjo. Pakeliui negalėjome praleisti dar vieno labai svarbaus objekto, Himeji pilies. Tai viena iš lankomiausių pilių visoje Japonijoje, matyt dėl vienos labai paprastos priežasties, pilis yra tokia, kokia ir buvo prieš daugelį metų.

Jos nesunaikino nei žemės drebėjimai, kurie yra dažni šiame regione, nei karai ar gaisrai. Dėl savo autentiškos architektūros, Himeji pilis buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.


Baltojo garnio pilimi pastatą japonai pavadino dėl to, kad su šiuo paukščiu asocijuojasi aukštos baltai tinkuotos pilies sienos. Jos pagrindinio bokšto, išreiškiančio tradicinį japonišką stilių, stogai ir dvikraigiai stogai pakopa po pakopos iškyla aukštai virš pilies ir žvelgia į Himeji miestą ir plytinčias šalies Kansajaus provincijos apylinkes. Pilis yra labai gerai įtvirtinta, tačiau jos įtvirtinimai niekada nebuvo išmėginti mūšyje. Šiandien Baltojo garnio pilis įsikūrusi išpuoselėtame parke, o pirmykštė karinė jos paskirtis visai pamiršta. Tai, ką mes šiandien matome, buvo pastatyta 1609 m.


Adresas: 68 Honmachi, Himeji, Hyogo 670-0012, Japonija
Kaina: 1050 YEN
Darbo laikas: 9.00 – 17.00 val., kasdien, išskyrus gruodžio 29 – 30 d.
Interneto svetainė: https://www.himejicastle.jp/en/


Pilis iš tiesų didžiulė yra labai graži. Bene pati gražiausia pilis, kurią matėme šioje kelionėje. Verta ne tik pasivaikščioti aplink įspūdingą pastatą, bet ir užsukti į vidų bei pasikelti į paskutinį aukštą, nuo kurio atsiveria puiki Himeji miesto panorama. Tik primenu, jog tai viena iš labiausiai lankomų pilių visoje Japonijoje, tad norint į ją patekti, teks apsišarvuoti kantrybe, nes susidaro nemažos eilės prie kiekvienos laiptų pakopos. Laiptai itin statūs, tad būkite atidūs. Viduje eksponuojami ginklai, gausu maketų ir trumpų paaiškinimų, kaip ši medinė pilis buvo statoma. Tikėjausi, jog bus galima pamatyti ir čia gyvenusių žmonių daiktus, nuotraukas, bus pasakojamos kokios nors meilės istorijos, bet nieko panašaus. Tad žmonėms, kurie itin stipriai nesidomi architektūra, viduje esanti ekspozicija nekels daug emocijų ar susižavėjimo šūksnių. Mažasis Ąžuolas neturėjo tiek daug kantrybės, tad trypčiojo vietoje ir nuolat zirzė, kada gi pagaliau prieisime pabaigą. Jis buvo tikra dovana nuobodžiaujantiems japonams. Vaikas ropinėjo, šliaužiojo, vartėsi, griuvinėjo, o aplink susirinkę žmonės juokavo ir baksnojo pirštais, mat koks linksmas ir šaunus vaikas. Iš šono visa tai atrodė  nelabai smagiai, tad norėjosi kuo greičiau iš ten dingti. Neilgai trukus atsidūrėme lauke. Šviežio oro gurkšnis buvo pats tas, ko reikėjo išvargusiam mūsų vaikui, o ir mums patiems. Čia pat, netoliese yra įsikūręs zoologijos sodas, kurio gilumoje slepiasi senieji japonų atrakcionai vaikams.

 


Adresas: 68 Honmachi, Himeji, Hyogo 670-0012, Japonija
Kaina: 200 YEN
Darbo laikas: 9.00 – 17.00 val.
Interneto svetainė: https://www.himeji-kanko.jp.e.adl.hp.transer.com/search/90


Tai buvo tikras atradimas, apie kurį mažasis keliautojas pasakoja iki šiol. Susimokėjus vos 400 YEN išvydome baltuosius lokius, dramblius, liūtus, žirafas, kengūras, šarvuočius, dygliakiaules, skruzdėdas, lemūrus ir daugybe kitų gyvūnų. Bet pati įdomiausia patirtis buvo pasisupti karuselėje. Vienas pavažiavimas 150 YEN. Nusiperki norimą skaičių bilietų ir juos keiti į parko pramogas. Buvo smagu stebėti kaip Ąžuolas džiaugiasi visais tais traukiniais ir bėga nuo vieno prie kito, negalėdamas apsispręsti su kuriuo jam pavažiuoti. Nė nepajutome, kaip greit praskriejo laikas, tad po pilies teritorijoje esantį sodą, nespėjome pasivaikščioti. Bet šis nukrypimas nuo plano buvo daug vertingesnis ir turiningesnis nei buvo galima tikėtis.
Į Hiroshimą atvykome jau vėlai. Saulė spėjo nusileisti, tad palengva nužingsniavome į viešbutį, kuris įsikūręs prie pat Hiroshimos taikos memorialo. Tad rytoj nereiks daug vaikščioti, o tai yra gera žinia mūsų kojoms ir mažajam keliautojui 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.