Hiroshima (XXII diena)

Išaušo puiki diena už lango. Rytas saulėtas ir šviesus, o nuotaikos tikrai neprastos. Tad palengva, niekur neskubėdami išsiruošėme į miestą. Buvo maždaug 10 valanda ryto, tad daugybė moksleivių būriavosi Hiroshimos taikos memorialo prieigose ir atidžiai klausėsi, ką jiems pasakoja mokytojai.

Atvirai pasakius, Lietuvoje to nė su žiburiu neišvystum. Įvairaus amžiaus vaikai išsirikiavę eilėmis skuba į muziejų.


Adresas: 1-2 Nakajimacho, Naka Ward, Hiroshima, 730-0811, Japonija
Kaina: 200 YEN
Darbo laikas: 8.30 – 18.00 val., kasdien, išskyrus gruodžio 30 – 31 d.
Interneto svetainė: http://hpmmuseum.jp/?lang=eng


Mūsų apsilankymo metu muziejus buvo renovuojamas, tad ne viską galėjome pamatyti, bet didžioji dalis ekspozicijos buvo perkelta į laikinąsias patalpas. Informatyvūs stendai pasakojo apie atominės bombos atsiradimą, kaip vyksta sprogimas ir kokią griaunamąją galią ji turi, kokios pasekmės atsiranda ir su kokiomis ligomis susiduria žmonės paveikti radiacijos.
Siaubinga, ką gali padaryti vienas kvailas žmogaus sprendimas. Žuvo bene 140 000 nekaltų civilių, kurie planavo savo ateitį, buvo kažkieno vaikai ir tėvai. Vaikštant po muziejų ir skaitant visas tas graudžias istorijas ir stebint baisias nuotraukas, pasidaro slogu ir liūdna. Niekada nežinai, ką likimas ruošia mums. Vieną dieną nė nesusimastydami skubame į darbą, parduotuvę, namus, o kitą akimirką viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Būtent dabar dar stipriau ir giliau galima suprasti japonų susižavėjimą sakurų žiedais ir jų laikinumu, mažų ir atrodo ne tokių svarbių dalykų sureikšminimas, visko pavertimas apeigomis ir tam tikrais ritualais padeda įžvelgti grožį paprastume. Juk gyvenimas yra nuostabus ir trumpas, kaip minėtasis sakuros žiedas, tad mėgaukimės kiekviena akimirka.
Mintys praskaidrėjo, vos tik išėjome į lauką. Saulė maloniai šildė, danguje nė vieno pilko debesies, rodos lietaus čia ir nebuvo. Išsilankstę vežimėlį, pasukome parko link. Jis visai čia pat už kampo, o tiksliau perėjus tiltą. Kitoje upės pusėje sėdint ant suoliuko ir žiūrint į vienintelį pastatą, išlikusį po sprogimo, apima keistas jausmas.

Juk 1945 m. rugpjūčio 6 d. 8 val. ryto šioje vietoje sprogo atominė bomba, nušlavusi nuo žemės paviršiaus viską 2 kilometrų spinduliu. Šalia stovi įdomus meno kūrinys, ant bombos stovinti mergaitė, rankose laikant gervę. Šioje vietoje, yra daugybė žmonių išlankstytų origami būdu gervių, simbolizuojančių harmoniją ir ilgaamžiškumą.


Lengvai užkandę ir pailsėję, pasukome ieškoti garsiųjų Hiroshimos okonomiaki. Šį sykį nusprendėme pasikliauti TripAdviser puslapyje pasidalintomis internautų patirtimis ir paragauti japoniškų pikantiškų blynų. Teko palaukti pusvalandį, kol atsiras laisva vieta, bet tikrai buvo verta.

Patiekalas kainavo 1700 YEN žmogui. Skamba brangokai, ar ne? Na, bet kai atnešė milžiniškas porcijas, supratau, jog šiandien daugiau nieko nevalgysiu. Tai buvo didžiulis kelių sluoksnių blynas, kuriame buvo galima rasti makaronų, kopūstų, mėsos, jūros gėrybių, kiaušinių, specialiai šiam patiekalui ruošiamo padažo ir austrių dailiai sukrautų ant vadinamojo blyno viršaus 😊 Prisivalgę iki nebegaliu, gal gali padėti ir pan. šiaip ne taip išlindome iš užstalės ir pasukome Hiroshimos pilies link.

Daug nieko neskaitėm ir nebuvom iš anksto pasiruošę, tad ramiai sau pasivaikščiojome po parką, o mažasis džiaugėsi turintis galimybę palypėti laiptais aukštyn žemyn.
Po truputį diena ritosi į pabaigą, tad pasukome viešbučio link. Mudu su vyru troškome kuo greičiau po dušu atsigaivinti, bet Ąžuolas priminė , jog žadėjome užsukti į netoliese esančią vaikų žaidimų aikštelę. Joje buvo ne viena čiuožykla, keletas karstyklių ir, žinoma, supynės. Pastarosios man labai tiko 😊 Galėjau ramiai sau sūpuotis ir stebėti aplinką. Keistas dalykas, Lietuvoje to taip pat nepamatysi, net su žiburiu. Daugumoje žaidimo aikštelių, nesvarbu, koks jos dydis ir kurioje vietoje yra, šalia daugiabučio, miesto centre ar laukuose, čia yra įrengtas tualetas, kurių, šioje šalyje tikrai netrūksta. Maždaug 10 – ies minučių spinduliu, galima surasti viešąjį tualetą, kuris, beje, yra labai tvarkingas. Japonijoje, kas jau kas bet tualetai ir toliau mus su vyru stebina savo išmanumu. Teko lankytis tualete, kuriame vos įėjus pro duris, klozeto dangtis pats atsidaro, o jo sėdynė pradedama šildyti 😀


Rekomendacijos

Nakvynė: Hotel Sunroute Hiroshima
Kaina: 15 120 YEN/2 naktys
Adresas: Naka-ku, Otemachi 3-3-1, Hiroshima, 730-0051, Japonija

Pietūs: Okonomi Yaki
Adresas: 5-13 Shintenchi, Naka Ward, Hiroshima, 730-0034, Japonija
Interneto svetainė: http://www.okonomimura.jp/foreign/english.html

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.