Kawachi visterijų sodas (XXIV diena)

Čia patekti reikėjo ne tik noro, pastangų, bet ir truputį sėkmės. Pasirodo šiuo sodu susidomėjimas yra labai didelis, ypač japonų tarpe. Todėl parko administracija nusprendė sureguliuoti lankytojų srautus visterijų žydėjimo metu, t. y. nuo balandžio 21 d. iki gegužės 5 d., kuomet medžiai tiesiog sprogsta nuo žiedų gausos.

Norint patekti į parką, reikia iš anksto turėti su savimi bilietus. Bet kaip juos tiksliai įsigyti, bent jau anglų kalba buvo sudėtinga surasti. Žinoma, mums šypsojosi sėkmė, o ir mudu su vyru ne iš kelmo spirti, juk lietuviai, tad išsiaiškinome, kad bilietus galima įsigyti Family Mart tinklo parduotuvėse. Juose yra specialūs automatai. Su pastaraisiais susitvarkyti padėjo labai maloni pardavėja. Taigi, prieš perkant bilietus, būtina pasirinkti tikslų laiką, kada jūs planuojate atvykti. Tokių laikų yra numatyti vos 4 (kas dvi valandas, pradedant nuo 8 iki 16 valandos).


Adresas: Japonija, 〒805-0045 Fukuoka, Kitakyushu, Yahatahigashi Ward, 2, 河内2丁目2−48
Kaina: 500 YEN (tačiau atvykus į vietą, gali tekti primokėti nuo 500 iki 1000 YEN, priklausomai nuo žydėjimo intensyvumo)
Darbo laikas: 8 – 18.00 val.
Interneto svetainė: https://www.japan-guide.com/e/e4881.html


Norėdami išvengti didelių automobilių spūsčių, parko administracija teikia pavežimo paslaugą. Išlipus Yahata stotyje rasite autobusų tvarkaraštį. Kadangi, mūsų bilietas įsigalios tik nuo 14 valandos, o šiuo metu dar nėra nė pietų metas, nusprendėme apžiūrėti miestelį, į kurį visai neseniai atvykome. Baisiai nieko gudraus nesugalvojome, apart pasivaikščiojimo po parduotuves, o tiksliau vieną iš jų. Vadinasi ji 100 YEN, alternatyva Lietuvoje, viskas už 1 EUR. Tik šioje parduotuvėje, galima rasti mums nematytų ir labai įdomių prekių. Tokių, kurias naudoja vietiniai japonai, kad ir kiaušiniams virti bei formuoti specialių indelių, onigiri‘ams gaminti formelių, washi popieriaus, didelių ir mažų indų, indelių. Tik nieko mes nepirkome, ir taip vos viskas telpa į kuprines. Grįžę į Tokyo dar kartą užsuksim, o tada jau TIKRAI pirksim 😊
Laikas prabėgo akimirksniu, štai mes jau sėdime autobuse ir važiuojame (apie 12 km) į garsųjį sodą. Pastarasis stipriai išpopuliarėjo visai neseniai ir kasmet traukia minias turistų, trokštančių išvysti daugybę žiedų.


Atvykus į vietą, kaip ir reikėjo tikėtis, buvome priversti susimokėti papildomą 1000 YEN žmogui, nes visterijos pražydo, ir gausiai. Sakyčiau menkas praradimas, už tokį reginį. Autobuse, vaikas spėjo užmigti, tad tylut tylutėliai perkėlėme mes jį į vežimą ir išėjome pasivaikščioti. Tiesa, norint nusifotografuoti be praeivių, reikia apsišarvuoti kantrybe, bet tai padaryti tikrai įmanoma. Šioje vietoje iš medžių šakų suformuoti specialūs tuneliai, kupolas ir didžiulis stogas, kuriuos puošia balti, rožiniai, melsvi ir violetiniai žiedai. Kvapas svaigina dar nespėjus nė į vidų įeiti, aplink dūzgia kamanės, o vaizdas į tolumoje esančias kalvas, lyg iš paveikslo. Verta. Verta kiekvieno cento ir sugaišto laiko.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.