Okinawa, I dalis (XXV diena)

Ši diena ypatinga mums visiems trims, o ypač mažajam keliautojui, pavargusiam nuo begalės šventyklų 🙂 Vykstame į Okinawa salas, kur mūsų jau laukia vasara su karšta saule, smėlėtais paplūdimiais ir žydru vandenynu. Šios salos priklauso Okinavos prefektūrai, kartu su kitomis mažosiomis salomis, tokiomis kaip Riūkiū. Kadaise, t. y. XI – XIX a. šiose salose egzistavo Riūkiū karalystė. Svarbiausia karalystės sala buvo Okinava su sostine Naha.


Tokugavai, suvieniję Japoniją, atsigręžė į klestinčią Riūkiū karalystę. 1609 m. Sacumos žemės valdytojas buvo pasiųstas užkariauti Riūkiū, ir jam tai pavyko: nuo to laiko Riūkiū karalystė buvo priversta mokėti duoklę Japonijai. 1879, po Meidži reformų, karalystė galutinai prijungta prie Japonijos.
Taigi, skrydis lėktuvu truko dvi valandos, todėl nei mums, nei Ąžuolui, jis nespėjo prailgti. Pro langą stebėjome žydrąjį vandenyną su daugybe salų, išsibarsčiusių po visą teritoriją.

Lėktuvui nusileidus, visi formalumai buvo sutvarkyti pakankamai greitai, kuprinės paimtos, tad galėjome keliauti prie jūros. Karščio banga tvokstelėjo, vos tik parvėrėme oro uosto duris. Ore tvyrojo subtropikams ir tropikams būdinga drėgmė. Nespėjome nė keletos žingsnių nueiti, o jau norėjosi atsisėsti. Saulė žilpino akis, tad suskubome į pavėsį, kur laukėme autobuso, kursuojančio į Ocean Expo parką.


Adresas: 424番地 Azaishikawa, Motobu, Kunigami District, Okinawa 905-0206, Japonija
Darbo laikas: 8.00 – 18.30 val.
Kaina: čia
Interneto svetainė: http://oki-park.jp/kaiyohaku/en/


Japonijoje, viskas aiškiai ir raiškiai surašyta, tad pasiklysti nebuvo kur. Neilgai trukus visi trys jau sėdėjome ant minkštų autobuso sėdynių, dairydamiesi pro langus kartu su kitais smalsuoliais, atvykusiais į salas. Pasiekus tikslą, pirmas dalykas, kurį reikėjo padaryti, tai susirasti jau senokai rezervuotą nakvynės vietą, kurioje būtų galima atsikratyti savo sunkiosiomis kuprinėmis. Kelias nebuvo toks paprastas kaip norėjosi, nuorodos vedė įkalnėn, o eiti darėsi vis sudėtingiau. Mudviejų su vyru kaktas padengė rasa, o Ąžuolas jau ėmė zirzti kada gi pagaliau galės išlipti iš vežimėlio. Po gerų 20 minučių, o gal ir daugiau, dabar jau sunku ir pasakyti, atvykome į vietą, kur mus pasitiko labai maloni šeimininkė. Greit viską aprodžiusi kažkur dingo, o mes nieko nelaukę, susirinkome svarbiausius daiktus, kurių gali prireikti paplūdimyje ir išskubėjome prie jūros. Pakeliui užsukome į prekybos tinklui Lawson priklausančią nedidelę parduotuvę, ir, beje, vienintelę keliasdešimties kilometrų spinduliu, nusipirkti ko nors gaivinančio. Taigi, apsiginklavę, šaltais gėrimais, ledais, salotomis ir plaukmenimis pasiekėme pakrantę.


Paplūdimys gražus, žmonių nedaug, vanduo šiltas, saulė karšta, ko daugiau reikia? 🙂 Šalia tualetai, dušai ir visi kiti būtinieji atributai. Teritorija, kurioje galima maudytis yra smarkiai apribota ir pažymėta plūdurais, už kurių nevalia plaukti, nardyti su vamzdeliu ar be jo. Viso to priežastis – netoliese esantis koralinis rifas, kuriame knibždėte knibžda gyvybė. Ir ne visa ji yra draugiška žmonėms. Kas tiksliai šiuose vandenyse plauko, sužinosime jau ryt jūrų muziejuje.


Po keletos valandų ant smėlio, vandenyje ir vėl ant smėlio, šiaip ne taip pavyko iškrapštyti, jau spėjusį pamėlti vaiką, iš vandens.

Eidami palei pakrantę, patekome į Ocean Expo parką, kuriame gausu įvairių pramogų, vienos jų yra mokamos, kito ne. Stebėjome didžiuosius jūrinius vėžlius, nesu mačiusi nieko įspūdingesnio, lamantinus bei delfinus.

Kasdien čia vyksta delfinų pasirodymai (nemokamai). Mūsų apsilankymo metu, parkas jau buvo bebaigiantis savo darbo dieną (dirba iki 19 val.), tad ne viską spėjome pamatyti. Galintiems ir norintiems daugiau čia praleisti laiko, verta nusipirkti dienos pasą (kaina: 200 YEN) ir spalvotų autobusų pagalba apvažiuoti garsiuosius šio parko objektus (Churaumi akvariumas, botanikos sodas su tūkstančiu, o gal ir daugiau orchidėjų, Okichan teatras, planetariumas, vandenyno kultūros muziejus, tradicinis Okinava kaimas ir kt.).
Pavargę po ilgos ir karštos dienos, pasukome viešbučio link.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.