atgal į praeitį …

Minskas jus tikrai nustebins. Baltarusijos sostinė, priešingai nei jos garsi reputacija, yra progresyvi, šiuolaikiška ir švari vieta. Jūsų dėmesį patrauks šiuolaikinės kavinės, įspūdingi restoranai, suši barai bei meno galerijos ir sausakimši naktiniai klubai, įsikūrę miesto centre.

Antrojo pasaulinio karo metu miestas stipriai nukentėjo, nepaisant to, jis turi nemažai pastatų, likusių dar nuo prieškario metų. Čia yra palyginti nedaug tradicinių muziejų, bet vietoje to yra daugybė įdomių vietų tiems, kurie žavisi ar nori susipažinti su sovietų ir Lukašenkos laikotarpiais. Šio stipriai besiplečiančio miesto architektūra – intriguojanti, čia yra daugybė dėmesio vertų objektų, nuo istorinių paminklų iki puikaus ir tradicinio maisto bei gėrimų.

“Paskutinė Europos diktatūra“ – tai nėra tvirtovė, paslėpta po šusnimis dokumentų, kuriuos reikia užpildyti, norint čia patekti. Šalyje rasite anglų kalba rašytus tekstus visoje efektyvioje metro sistemoje ir turistinėse svetainėse. Karo muziejuje ir daugelyje restoranų tekstai taip pat yra išversti į anglų k. Nuo 2017 m. vasario vidurio 80 šalių piliečiai į Minsko oro uostą gali keliauti be vizų (iki 5 dienų). Taigi, tai yra gana maloni vieta, kurią lengva įsiminti.


MARŠRUTAS


NAUDINGA INFORMACIJA

Miegojimas

Nors nebrangūs viešbučiai Baltarusijoje yra vis dar “tarybiniai“, jie labai įspūdingi, tačiau gali būti sunku gauti iš jų sąskaitas – faktūras, kurios reikalingos vizoms gauti. Nakvynė vidutinio lygio viešbučiuose paprastai yra kur kas geresnė nei Rusijoje ar Ukrainoje, tačiau daugiausiai žvaigždučių turinčiuose viešbučiuose padėtis yra kur prastesnė, nei būtų galima tikėtis. Dauguma viešbučių turi kambarius/aukštus, skirtus rūkantiems ir nerūkantiems žmonėms.

Pinigai

1 EUR – 2.31 BYN

Kredito kortelės yra plačiai naudojamos Minske ir kituose miestuose, bet mažai tikėtina, kad jos bus priimtos kaimo vietovėse, tad su savimi turėkite ir grynųjų pinigų.

Dauguma bankų ir aukštesnės klasės viešbučių turi valiutos keitimo paslaugas. Valiuta pririšta prie JAV dolerio ir yra gana stabili. Prieš išvykdami iš Baltarusijos, pasikeiskite likusius rublius, nes už šalies ribų valiutos keitimo kursas bus prastesnis.

Derėjimasis

Tai nėra populiaru.

Arbatpinigiai

nuo 5 iki 10 %, papildomas mokestis už aptarnavimą nėra įtrauktas į sąskaitą.

Kalba

Visoje šalyje žmonės kalba rusų kalba.


BIUDŽETAS

  • Kuras: 0,59 EUR/l (dyzelis)
  • Kelių mokesčiai: 45 EUR (20 EUR – užstatas už prietaisą, kurį reikia priklijuoti prie automobilio priekinio stiklo; 25 EUR papildymas. Atsiskaitykite debetine/kreditine kortele, tada neišnaudoti pinigai už kelius, bus pervesti atgal į jūsų sąskaitą, kai grąžinsite prietaisą. Jį įsigyti būtina artimiausioje degalinėje)
  • Nakvynė: nuo 35 EUR (dvivietis kambarys)
  • Pietūs: „Lido“ kavinėje 3 – 4 EUR/žm., kitose vietose, tokiose kaip senamiestis pietūs gali kainuoti apie 10 EUR/žm.
  • Ledai: 1,30 EUR („Kalibr 45“, tai patys brangiausi ledai šalyje)
  • Karuselės: 0.65 – 3,90 EUR (apžvalgos ratas)
  • Lankomi objektai: apie 2 – 4 EUR
  • Metro/autobuso bilietas: 0.25 EUR
  • Viza: vienkartinė viza 25 EUR (galiojimo laikas iki 90 d., daugiau informacijos rasite čia)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.