Minskas (I diena)

Nespėjome nė kojų gerai apšilti Lietuvoje, o mes ir vėl kelyje. Šį kartą mūsų maršrutas driekiasi į Baltarusijos sostinę – Minską, miestą didvyrį, įsikūrusį prie pat Svisločės upės.

Susikrovę savo mantą, pagaliau išvykome iš Vilniaus. Pirmieji 30 kilometrų buvo įveikti akimirksniu, ko negalima pasakyti apie tą laiką, kurį sugaišome pasienio kontrolės punkte. Prieš mus stovėjo vos 6 automobiliai. Rodos, nieko ypatinga, patikrins pasus, automobilio įvežimo deklaraciją, ką su savimi įsiveži, ir viskas, tu jau Baltarusijoje. Deja, nežinia dėl kokios priežasties, bet judėjome vėžlio greičiu. Po maždaug 2 valandų laukimo varteliai buvo atverti. Liko nei daug, nei mažai vos 150 kilometrų. Atidžiai stebėjome kelio ženklus ir nelėkėme it akis išdegę. Tad palengva, kartu su vietiniais automobiliais judėjome sostinės link. Kadaise, o tiksliau 1242 m. Minskas tapo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (toliau LDK) dalimi. Todėl šiame krašte daugybė lietuvių pėdsakų. Deja, II pasaulinio karo metu, kuomet vokiečiai traukėsi, Minskas buvo visiškai sugriautas, tad senosios architektūros čia neišliko. Miestui būdingas sovietinis modernizmas – didžiuliai, kampuoti pilki pastatai, išmarginti penkiakampėmis Sovietų Sąjungos žvaigždėmis.

Nuotr. šaltinis: http://www.spiegel.de/fotostrecke/photo-gallery-glories-of-socialist-architecture-fotostrecke-70849-3.html

Artėjant miesto link, atsiveria puiki panorama. Tolumoje matyti daugybė baltos spalvos pastatų, kuriančių iliuziją apie šio miesto ypatingą tvarką, švarą ir gigantiškumą. Bet kaip ir visi kiti miestai, jis yra toks pats margas.

Pirmoji stotelė – cirkas, kuris Baltarusijoje gerai žinomas nuo XIX a. Pirmoji arena Minsko mieste buvo atidaryta 1884 m. lapkričio 16 d., bet dėl netinkamos lokacijos, jis dažnai buvo perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Bėgant laikui arena buvo sugriauta.


Adresas: Praspyekt Nyezalyezhnastsi 32, Minsk 220030, Baltarusija

Kaina: 3 – 60 BYN

Darbo laikas: 9.00 – 20.00 val.

Interneto svetainė: http://circus.by/


Cirkas tapęs gerai žinomu visoje Sovietų Sąjungoje, 1946 m. vėl atvėrė savo duris žiūrovams. Pasaulyje garsūs artistai, tokie kaip Scipione Ciniselli, Anatoly Durov, Ivan Poddubny, Ivan Zaikin, Nikitin broliai ir kt. čia atliko savo įspūdingus ir kvapą gniaužiančius pasirodymus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.