Minskas (II diena)

Rytas puikus. Po tokios lietingos ir šaltos savaitės Lietuvoje, tai lyg šviežio oro gurkšnis. Tiesą pasakius, kelionėse mums sekasi – retai kada lyja ir būna šalta. Saulė jau pakankamai aukštai pakilusi, o danguje palengva slenka plunksniniai debesys, tad nieko nelaukę susėdame į mašiną ir judame link „Šlovės kalno“, kuris buvo sukurtas Sovietų kariams pagerbti, už jų drąsą Didžiojo Tėvynės karo metu.


Adresas: Smolevichi raj., 21 kilometras nuo Minsko (M1 greitkelis, Minskas – Maskva)

Darbo laikas: 24 val., kasdien

Interneto svetainė: http://www.belarus.by/en/press-center/photo/mount-of-glory_ti_322_0000003546.html


Kalno papėdėje riogso keletas tankų su nedidelėmis informacinėmis lentelėmis. Vietiniai turistai ypač noriai pozuoja priešais šias milžiniškas karo mašinas, o vaikai netingi užsilipti ant jų stogų ir pabūklų. Tą drąsiai ir sakyčiau netgi su dideliu noru darė ir mūsų mažasis keliautojas su tėčiu. Čia pat už didžiulių tankų, priešais akis atsiveria panorama į vienišą kalną. Tolumoje matyti keletas žmonių. Ant kalno šlaito keturi vyrai pjauna žolę, o likusieji smalsumo vedami lipa laiptais aukštyn. Papėdėje stovi vainikai, puošti dirbtinėmis gėlėmis, o ant akmeninės plokštės, saulės atokaitoje suguldyti, raudoni gvazdikai baigia sudžiūti. Palengva kylame aukštyn, kur vėjas taršo plaukus, o bronziniai kariai savo skvarbiu žvilgsniu žvelgia į tolį. Keistoka matyti priešais save tą kūjį ir pjautuvą, tuos šlovinančius užrašus, bet istorija lai lieka istorija, o mes keliaukime tolyn.

Čia pat, prie pat automobilių stovėjimo aikštelės, stovi melsvai dažytas pastatas su didžiule iškaba, skelbiančia, jog tai yra kavinė. Užsukę, išgeriame juodos arbatos bei suvalgome keletą pyragaičių, kuriuos rekomenduoja santūri, bet labai mandagi pardavėja. Apsižvalgome, nieko ypatingo ar kažko tokio sovietinio nerandame, priešingai, už stiklo, vitrinoje gražiai išrikiuotos vienoje eilėje stovi medinės lėlės su tautiniais drabužiais, keletas dailiai siuvinėtų servetėlių ir pintų krepšelių, kuriuos galima įsigyti už simbolinę kainą. Pirkti nieko neperkame, tad ilgiau užsibūti šioje vietoje nėra jokios prasmė. Susėdę į automobilį sukame atgal.

Visų Šventųjų cerkvė – tikras Minsko pasididžiavimas. Tai aukščiausia nepriklausomų valstybių sandraugos cerkvė, kurios aukštis yra 74 m. Ją puošiantys 5 aukso kupolai yra skirti nekaltiems žmonėms, žuvusiems  kalėjimuose, mirusiems vaikams ir kariams, kurie neteko savo gyvybių gindami tėvynę, paminėti. Visai čia pat stūkso įspūdinga medinė Šv. Trejybės cerkvė, kvepianti bičių vašku. Visos moterys, norinčios čia patekti, privalo savo galvas dengti skarelėmis, tokia jau ta tradicija, tad nieko čia nepadarysi. Nusiperkame keletą plonų žvakelių, kurias uždegame priešais šventuosius, prisimindami mirusiuosius ir gyvuosius.


Adresas: vulica Kalinovskogo 121, Minskas

Darbo laikas: http://hramvs.by/


Pasivaikščiojus šventomis vietomis, nusprendžiame užsukti į senąsias kapines, kuriose palaidoti visuomenei ir valstybei nusipelnę asmenys. Milžiniški monumentai, nuotraukos, plastikinės gėlės, daugybė žvakučių, metalinės tvorelės, jau spėjusios apsamanoti, kuria savotiško muziejaus įspūdį.


Adresas: Nezavisimosti pr. 161, Minskas

Interneto svetainė: https://www.inyourpocket.com/minsk/Eastern-Cemetery_99077v


Sekantis sustojimas – garsusis „Komarovo“ turgus, pilnas šviežiausių vaisių, uogų, daržovių už neįtikinai gerą kainą. Čia galima nusipirkti ką tik iš krosnies ištrauktos ir gardžiai kvepiančios gruziniškos duonos, nerealiai skanių datulių, atvežtų iš Irano, ar paragauti arbūzo iš Azerbaidžano. Žodžiu, tikra palaima akims, uoslei ir liežuviui.


Adresas: vulica Viery Charužaj 8, Minskas

Darbo laikas: 9.00 – 19.00 val. antradieniais – sekmadieniais

Interneto svetainė: http://www.komarovka.by/


Skrandžiui pradėjus groti maršą, nusprendėme užsukti į netoliese esančią užeigą „Lido“, dekoruotą tautiniais motyvais. Tokių kaip mes, alkanų ir pavargusių, buvo ne vienas ir ne du. Prie bulvinių blynų eilėje praleidome apie 20 minučių. Apvalių formų moteris, lūkuriuojanti savo blynų ir stovinti už manęs, nebuvo labai patenkinta ir nuolat po nosimi burbėjo, taip kad visi girdėtų, tame tarpe, ir mergina, kepusi tuos blynus, jog reikia greičiau suktis ir daugiau šypsotis. Patiekalai nenustebino, tokie patys kaip Lietuvoje, bet va, kainos – perpus mažesnės.

Sotūs ir džiaugsmingai nusiteikę pajudėjome Gorkio parko link, kur mūsų jau laukė karuselės ir Didysis apžvalgos ratas.


Adresas: vulica Frunze 2, Minskas

Darbo laikas: 8.45 – 21.00 val., kasdien

Interneto svetainė: http://parki.by/All-parks/1/kontaktygor


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.