Nesvyžius (III diena)

Šiandien vykstame į Nesvyžių ir jo garsiąją pilį, kuri 1533 – 1939 m. priklausė Radvilų giminei. Tai – LDK didikų giminė, iškilusi XV a. ir išlikusi viena įtakingiausių iki pat XVIII a. pab. Radvilos buvo viena turtingiausių Europos giminių, jie valdė 23 pilis, 426 miestus ir miestelius, 2032 dvarus, 10 053 kaimus. Nuo 1547 m. Radvilos, vieninteliai iš Lietuvos didikų giminių turėjo Šventosios Romos imperijos kunigaikščių titulą.


Adresas: vulica zamkovaja 2, Nesvyžius

Kaina: 14 BYN/žm.

Darbo laikas: 10.00 – 19.00 val., kasdien

Interneto svetainė: http://niasvizh.by/en/


Nesvyžiaus ir Olykos žemes kaip kraitį Jonui Radvilai atnešė jo trečioji žmona – Ona Kiškaitė. Tai vienas įdomiausių Baltarusijos architektūros paminklų, kuriame galima įžvelgti vėlyvojo renesanso, baroko ir klasicizmo architektūros bruožų bei savotiškas vietos meistrų menas.

Tyrinėtojai ir turistai keliauja į šią pilį iš smalsumo, tikėdamiesi priartėti ar net atrasti paslėptus lobius. Legendos sklando ir apie mirusius bei Nesvyžiaus bažnyčios rūsiuose palaidotus didikus, nelaimingo likimo kunigaikščius ir kitus pilies gyventojus.

Manoma, jog Nesvyžiaus pilies komplekso pagrindinis architektas buvo italas Giovanni Maria Bernadoni, daug patirties įgavęs iš savo mokytojo, dirbusio kartu su garsiuoju italų architektu Michelangelo’u. Kiti šaltiniai tvirtina, kad ištaigingą didybę kūrė visai ne jis, o architektas prancūzas.

Pasivaikščiojus pilies menėmis itin gausiai dekoruotomis įmantriais raštais, su įspūdingomis lubomis ir pasimokius senovinių šokių, pajudėjome Myro pilies link. Gotikos stiliaus pilį XV a. pradėjo statyti vietos turtuolis, Lietuvos dvaro maršalka, Bresto seniūnas – Jurgis Ivanovičius Iljiničius. 1568 m. pilį paveldėjo anūkas, o po jo mirties pilies atiteko Mikalojui Kristupui Radvilai Našlaitėliu, kuris nusprendžia Myro pilį paversti itališko tipo užmiesčio rezidencija, tokių buvo matęs savo kelionėse po Europą, ir tokia, apie kokias rašė to meto architektūros traktatai, patarimai valdovams ir didikams.


Adresas: vulica Krasnoarmeyskaya 2, Miras

Kaina: 12 BYN/žm.

Darbo laikas: 10.00 – 18.00 val. Pr. – K., 10.00 – 19.00 val. P. – S.

Interneto svetainė: http://mirzamak.by/en/


1812 m. pilis stipriai nukentėjo per Napoleono karus – liepos mėn. čia susikovė prancūzų – lenkų dalinys su kazokų daliniu, o rusai traukdamiesi dalį pilies susprogdino. Šio mūšio imitacija kaip tik vyko visai netoli pilies, mūsų viešnagės metu. Žmonės, pasipuošę senoviniais drabužiais vaikštinėjo po pilies kiemą, o netoliese baltų palapinių miestelyje įsikūrusi armija visai netrukus pražygiavo akmeniniu grindiniu. Vyko mūšis, lydimas patrankų ir garsaus vyrų šūkavimo, kurį stebėjo keletas turistų ir vietinių gyventojų.

Pavargę, bet puikiomis nuotaikomis, grįžtame atgal į sostinę. Ten mūsų dar laukia Nacionalinė šalies biblioteka, garsėjanti savo deimanto forma bei šviesos instaliacijomis. Tai tikras Minsko pasididžiavimas. “Žinių deimanto“ kolekcijoje yra apie 9 milijonai leidinių. Tai – spaudiniai, rankraščiai, mikrokopijos, skaitmeninės medžiagos ir kt., sukurtos Baltarusijoje ir užsienyje daugiau nei 80 kalbų. 23 aukšte įkurta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria puiki panorama.


Adresas: pr Nezalezhnastsi 116, Minskas (įėjimas iš nugarinės pusės)

Kaina: 1.5 EUR/žm.

Darbo laikas: 10.00 – 23.00 val. (apžvalgos aikštelė)

Interneto svetainė: https://www.nlb.by/


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.