Rijeka-Krk

Apsupta Istrijos pusiasalio šiaurėje, Dalmatijos – pietuose, Kvarnerio įlanka apima daugelį Kroatijos pakrantėms būdingų bruožų, tokių kaip pilkšvai nuspalvintos stačios uolos ir kalnai, įvairaus dydžio gelsvai pilkos salos, jaukūs žvejų kaimeliai su juose esančiomis siauromis gatvelėmis ir subtropikams būdingais augalais, lūžtančiais nuo žiedų gausos.

Kroatijos didžiausias uostas – Rijeka, klestintis ir kultūringas miestas pripildytas hedonistinės energijos (malonumas yra svarbiausias dalykas, vienintelis gėris ir galutinis žmonijos tikslas). Tai kartu ir vartai į Adrijos jūroje plytinčias salas su smėlėtomis pakrantėmis ir stačiomis uolomis garsėjančiais užutėkiais.

Labai, gaila, jog šis miestas yra tik tarpinė stotelė, tad nieko nelaukę iš pat ankstaus ryto suskubome į bene seniausią Rijekos vietą, Trsat priemiestį, kažkada okupuotą ilyrų ir romėnų. Ten stūkso Trsat pilis su vaizdinga panorama į uostą, ir tolumoje dunksančiomis Cres ir Lošinj salomis. Dar XIII a. ši tvirtovė pakeitė savo formą, kai tapo Frankopanų, Krk salos kilmingųjų šeimos fortu. Na, o 1826 m. Laval Nugent, Airijos – Austrijos generolui užėmus tvirtovę, buvo atlikta keletas papildomų architektūrinių sprendimų. Vykdant jo valią, pilies kiemo centre išdygo šventykla – šeimos mouzoliejus.

Persikėlus 1430 m ilgio tiltu, jungiančiu Krk su žemynine šalies dalimi, patekome į didžiausią salą visoje Adrijos jūroje.  Čia esantis Rijekos oro uostas, istorinis Krk miestas, apjuostas dar IV a. pr. Kr. pastatyta siena ir Baška, mažytis žvejų kaimelis, traukiantis būrius turistų dėl impozantiškų smėlėtų paplūdimių, itin stipriai prisidėjo prie spartaus salos vystymosi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.